Hurda İşi Aylık Kazancı – Günlük Hurdacı Ne Kadar Kazanır

Hurda İşi Aylık Kazancı

Hurdacılık sektörü bir çok kişi tarafından yapılmak istense de işin zorluğunu ve kazancını bilinmelidir. Hurda işi aylık kazancı yapılacak işe dönüşüm için alınacak hurdalara fire düşüldükten sonra yapılacak satış kilo x hurda fiyatı = ile belirlenmektedir. Her hurdacının çalışma prensibi birbirinden farklı olmakta ve kazanç oranları da değişmektedir. Develi hurda olarak yılların tecrübesi ile günümüzde kazanç oranlarından bahsedeceğiz.

Hurda sektörü tamamen beden gücü ile çalışma yapılarak sürdürülür. Ağır iştir fakat kazancı tahmin edildiği üzere çok çok büyük rakamlar olmamaktadır. Ortalama işini ve mesleğini bilen bir hurdacı tarafından doğru yapılacak hamleler ile ortalama 15-25 bin TL arasında değişen rakamlar kazanılmaktadır. Hurdacılar genellikle hurda alımları yapmak istemekte ve aldığı hurdaya göre aylık kazancı belirlenmektedir.

Hurdacı Günde Ne Kadar Kazanıyor?

Hiç bir sektör birbirine benzemediği gibi hurdacılık sektöründe de günü gününü tutmaz. Tamamen ticaret işi olan bu sektör kimi zaman günlük 1000 TL kimi zaman ise hiç kazanç olmadan da kapatabilmektedir. Hurdacılar aylık 20 bin TL kazandığını varsayarsak ve bunu güne bölmek istediğimizde günlük ortalama 666 TL gibi bir rakam ile karşılaşılmaktadır. Hurda işi aylık kazancı güne böldüğümüzde bu sonuca ulaşabiliriz.

Fakat işinde eski ve doğru hamleler yapan hurdacılar daha çok da kazanabilmektedir. Fabrika ve sanayii hurdalarını anlaşmalı şekilde alanlar yada çalışacak personel sayısını minimuma indirerek kendi beden gücü ile çalışan kişilerin kazanç oranı pek tabi daha yüksek olacaktır. Hurdacılık işi asla geçici değil uzun vadeli çalışma yapabileceğiniz bir iştir. En önemlisi hurda alanlar birimlerinin iyi çalışması ile alımlar yapmak ve beden gücünüze güveniyorsanız yapılacak işler arasındadır.

Hurdacılıktan Zengin Olanlar

Günümüzde hurdacılık mesleği ile uğraşıp zengin olabilmek tamamen hurafe olmaktadır. Sanıldığının aksine çok büyük paraların döndüğü bir iş asla değildir. Yapılan iş gücüne bakıldığında kazanılan para standart hurdacılar için 15-25 bin TL civarında olmasından ötürü gayet normaldir. Zamanında bu tip bir çok haber okumuş olabilirsiniz. Fakat o dönemlerde sistemde bir eksiklik bulunarak işler büyümüştür. Günümüzde bu işi yaparak zengin olmak tamamen hayal ürünü olmaktadır.

Her ne kadar standart hurdacılar için bu rakamları veriyor olsak da kimi hurdacılar çok daha azını kimi hurdacılar ile daha fazlasını kazanabilmektedir. Hurdacılık para kazandırır mı? derseniz tabi ki kazandırır fakat ciddi bir beden gücü, zihin gücü ve mesai istemektedir. Ülkemizde olan en ağır işlerden bir tanesi olan hurdacılık sektörü için doğru zaman, doğru ürün ve doğru anlaşmalar yapılarak iyi kazançlar elde edilebilir. Sektörün en temel taşlarından biri de hurdacı telefonu olarak kullandığınız cihazın 24 saat aktif görüşülebilir olmasıdır. Hurdacılık işi para kazandırıp kazandırmadığını öğrenmek için Develi hurda firma yetkilisinden bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Hurdacı
Previous reading
Hurdacılık Yapmak
Next reading
Hurdacı Firması & Hurda Alan Firma Hurda Satarken 5 Kriter
Hurdacı AraWhatsApp Yaz