Hurda Bilgisayar

hurda bilgisayar

Hurda bilgisayar önemi geri dönüştürülebilir olmasından ötürü doğaya ve ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bu gelişmenin çok süratli yaşanması insanların bilgisayarları sık sık değiştirmelerine ve böylelikle eski bilgisayarları kullanmadan bir köşede bekletmesine sebep olur. Bilgisayar hurdaları olarak masaüstü pc kasalarını, çeşitli işlemcileri, ekran kartlarını, dizüstü bilgisayarlarını içerir. Bu parçalar elektronik aygıt hurdacılığında mühim bir yere sahiptir.

Atıl elektronik cihazlar içerdiği maddeler sebebiyle tabiatta uzun seneler doğa kirliliği yarattığından bu ürünlerin geri dönüşümü büyük ehemmiyet taşır. Develi hurda işletmemiz pc hurdalarının alım satımına ve geri kazanılmasına ehemmiyet verir. Özellikle ana kart, ram, power supply (güç sağlayıcılar), durağan disk ve diz üstü bilgisayarlar, hurdacı tarafından en çok alım satımı ve geri dönüşümü uygulanan ürünlerdendir. Hurda bilgisayar ve parçalarını devamlı alacak bir firma arıyorsanız yada elinizde mevcut olanları satacaksanız hemen iletişime geçerseniz, itinalı ve devamlı hizmet alabilirisiniz.

hurda bilgisayar

İstanbul Bilgisayar Hurdası Alanlar

İstanbul bilgisayar hurdası alanlar olarak içeriğinde bütün elektronik aletler kategorilere ayrılır ve o şekilde geri kazanım sağlanır. Örneğin pc ana kartları temel olarak iki sınıftan meydana gelir ve bu iki sınıf ürünlerin niteliğini saptamak amacıyla tüketilir. Bilgisayar hurdacılığında nitelik ve içeriğinde ki devrelere göre hesaplanabilir. Hurda bilgisayarları alırken işlemci, anakart, ram, güç sağlayıcı gibi ayrılarak muhafaza edilmektedir.

Bilgisayar teknolojisi süratle güncellenen ve farklılığa uğrayan bir teknoloji dünyasına sahip olmasından hurda bilgisayar da büyük bir role sahiptir. Her yeni çıkan pc eski fakat ileri teknolojik bilgisayarın konumunu alır ve bu bilgisayarların süratle atılmış maddeler durumuna gelmesine neden olur. Bu ürünlerin içerdiği parçalar diğer  sektörlerde çiğ madde olarak kullanılabileceği gibi kendi fonksiyonlarını aktif bir biçimde devam etmek namına onarım sürecine de girebilirler. Atıl durumda durumda bekletilen bilgisayarları hurda olarak değerlendirebilir hem nakite çevirmiş olursunuz hem de doğaya katkı sağlarsınız.

hurda bilgisayar

Bilgisayar Hurdasının Geri Dönüşümü

Ülkemizde ve dünyada doğal kaynaklar elbet bir gün kesinlikle tükenecektir. Bu zamanın uzatılması amacıyla ürünlerin geri kazanılması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu sebeple bilgisayar hurdasının geri dönüşümü, öngörü yapan ülkeler ve firmalar geri kazanma çalışmalarına kıymet vermekte ve bu çalışmaların devam ettirilmesi namına büyük bir önem vermektedir.

Firmamız pc sektörüne ilişkin bütün parçaların alım ve satım hizmetini vermektedir. Atıl haldeki bilgisayarlarınız yada bilgisayar parçası işinde uzman kişiler tarafından aynı gün adresinize gelerek teklif de bulunmaktadır. Develi hurda İstanbul tarafından tüm ticari işlemler nakit ödeme ve vaktinde iş bitirme garantisi ile yapılır. Bir ürünün geri dönüştürülebilir olup olmadığını yada değerini öğrenmek için mobil keşif ekibimiz tarafından değeri söylenecektir. Yıllardır İstanbul da bulunan tüm ilçelerde aktif olarak hurda alıyor ve tüm alım işlemlerimizde o güne ait kur üzerinden hurda fiyatları hesap yaparak işlem sağlıyoruz. Hurda bilgisayar da bazı bölümler alüminyumdan oluşmaktadır. Alüminyum hurda makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Hurdacı

Leave a Comment

Previous reading
Hurda Akü
Next reading
Hurda Bilgisayar
Hurdacı AraWhatsApp Yaz