5 Hurdacılar Ne İş Yapar

Hurdacılar Ne İş Yapar

Hurdacılık sektörü oldukça önem arz eden bir iştir. Hurdacılar ne iş yapar? bu konuda bir araştırmanız bulunuyorsa makalemizi dikkatle okuyabilirsiniz. Hurdacılık işi iş alanında ve evsel atıklarda bir parçanın geri dönüştürülerek tekrar kullanılmasına yarayan çok önemli bir iştir. Hurdaların zayii olmadan tekrar kullanılması ülke ekonomisine katkı ayrıca doğayı korumaya da yaramaktadır.

Develi hurda profesyonel çözüm merkezi ortalama 30 yıldır bu sektörde olup 2. kuşak olarak çalışma gerçekleştirir. Ülkemizde artan hurdacılık sektörü bizleri oldukça sevindirmekte ve insanların bu konuda bilinçlenmesi çok önemlidir. İstanbul ilçelerinde hurdacı olarak hizmet sağlıyor ve elinizdeki bütün dönüşüme uygun parçaları satın alıyoruz.

Hurdacılık Nasıl Yapılır

Hurdacılık sadece el arabası ile sokak sokak dolaşan emektarların yaptığı gibi bir iş değildir. Arka planda bir çok işlemi bulunmaktadır. Hurda toplama işi kimi zaman ufak arabalar kimi zaman ise kamyon ve kepçe yardımı ile yapılır. Hurdanın çıktığı sektöre göre bu durum değişmektedir. Kullanıma uygun olmayan veya işlev görmeyen içerisinde olabilecek malzemeler demir hurdası, bakır hurdası, metal hurdası, alüminyum hurdası, kağıt hurdası, karton hurdası, plastik gibi parçalar barındırıyorsa bu dönüşüm için uygun olacağı anlamına gelir.

Hurdacılar Ne İş Yapar

Hurdacılık nasıl yapılır denildiğinde öncelikle adreslerden hurda toplama işleri yapılır. Araçlara yüklenen bu parçalar Develi hurda şirketimiz ait geri dönüşüm merkezine teslim edilir. Ardından çeşitli işlemlere tabii tutulan bu parçalar tekrar ham maddesine dönüştürülür ve ihtiyacı olan firma, şirket, fabrikalar tarafından tekrar kullanılır.

Hurdacı Ne Kadar Kazanır

Günümüzde en sıkça sorulan sorulardan birisi de hurdacı ne kadar kazanır olmaktadır. Belirli bir yüzde yada sabit bir fiyat ile çalışılmamaktadır. Hurda alanlar ekipleri tarafından toplanan hurdalar dönüşüm işlemlerinden sonra tekrar satışa çıkartılması bir süreç ve maliyet olmaktadır. Fakat kısaca şöyle denilebilir ki kimi hurda kilo başına 1₺ kazandırırken kimi hurda kilo başına 10₺ bırakmaktadır.

Hurdacı Ne Kadar Kazanır

Hurdacılar ne iş yapar? Topladığı hurdaların ham madde değerine göre bu durum belirlenerek ortalama bir fiyat çıkartır. Tabi her sektörde olduğu gibi hurdacılık sektöründe de fiyat değişikliği sıkça bulunmaktadır. Örneğin 10 kilo kablo hurdası satmak istediğinizde kimi firma kilo başına 20₺ teklif ederken kimi firmalar kilo başına 40₺ teklif edebilir. Bu sebeple her makalemizde bahsettiğimiz gibi bir çok hurdacı tarafından fiyat teklifi alarak Develi hurda fiyatı ile karşılaştırma yapabilir ve en iyi fiyatlar ile hurdalarınızı bize satabilirsiniz. Hurdacılar ne iş yapar diyorsanız kısaca, geri dönüşüme çok büyük oranda katkı sağlayarak tekrar kullanılmasını sağlar.

İstanbul Hurdacı
Previous reading
Alüminyum Hurda Fiyatı 57 TL Hurda Fiyatları 0531 630 37 75
Next reading
Su Saati Hurdası 82 & İstanbul Hurdacı 0531 630 37 75
Hurdacı AraWhatsApp Yaz